1. Dlaczego zastępstwo.pl?

Jeżeli chociaż raz miałeś problem ze znalezieniem zastępstwa na swoją sprawę, jeżeli chociaż raz dzwoniłeś do Okręgowej Rady Adwokackiej lub Okręgowej Izby Radców Prawnych w innym mieście z prośbą o kontakt do adwokata, radcy prawnego lub aplikanta, który mógłby Cię zastąpić w sądzie w innym mieście– zastępstwo.pl jest dla Ciebie!

Jeżeli mimo prośby o niewyznaczanie terminu rozprawy określonego dnia sąd i tak to zrobił powodując kolizję terminów w Twoim kalendarzu – zastępstwo.pl jest dla Ciebie!

Jeżeli pracujesz w dużej kancelarii i nie masz czasu na obsługę wszystkich spraw zlecanych Ci przez sądy z urzędu – zastępstwo.pl jest dla Ciebie!

2. Co to jest zastępstwo.pl?

Zastępstwo.pl jest społecznościowym systemem umożliwiającym łatwe i szybkie znalezienie zastępcy (substytuta) do dokonania określonej czynności. Za pomocą systemu można znaleźć osobę, która zastąpi adwokata lub radcę prawnego na rozprawie przed sądem, weźmie udział w czynnościach przed prokuraturą lub policją czy też podejmie się napisania pisma procesowego.

Osoby, które szukają dodatkowego zajęcia, chcą zdobyć bezcenne doświadczenie czy też poprostu chcą pomóc innym poprzez Zastępstwo.pl będą mogły znaleźć interesujące ich zlecenia i podjąć się ich obsłużenia.

Zastępstwo.pl jest również doskonałym sposobem znalezienia osoby specjalizującej się w danej dziedzinie prawa. Wprowadzając do systemu informację o poszukiwanym zastępcy (substytucie) mamy możliwość określenia jakiej osoby poszukujemy i na jakich umiejętnościach zależy nam najbardziej.

3. Kto może korzystać z zastępstwo.pl?

Zastępstwo.pl jest narzędziem, z którego mogą korzystać adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy oraz pracownicy ich kancelarii. System obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę, tak więc jeżeli adwokat z Poznania poszukuje zastępstwa na rozprawie w Warszawie Zastępstwo.pl z pewnością ułatwi mu znalezienie właściwej osoby.

Zastępstwo.pl, poprzez system zaproszeń i rejestracji, uniemożliwia korzystanie z systemu przez osoby niepowołane. To użytkownicy sami decydują kto będzie korzystał z systemu.

4. Jak działa zastępstwo.pl?

Zasada działania zastępstwo.pl jest bardzo prosta. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość wprowadzenia do systemu informacji o poszukiwanym zastępcy. Tworzy tzw. „zastępstwo” określając w nim wszystkie potrzebne informacje (datę, miejsce, rodzaj zlecenia, czas jego trwania itp.) oraz wymagania jakie stawia osobie, której może zlecić zastąpienie jej w określonej czynności.

Wprowadzone przez użytkownika zastępstwo „zlecenie” staje się widoczne dla wszystkich użytkowników systemu. Mogą oni wyszukiwać zastępstwa określając interesujące ich parametry, np. datę, rodzaj zlecenia, sąd czy też kwotę wynagrodzenia za zastępstwo. Wprowadzone do systemu zastępstwo pojawia się na stronie głównej systemu i jest widoczne dla użytkowników do momentu upływu terminu jego ważności, usunięcia z systemu lub zgłoszeniu się użytkownika do jego wykonania.

Jeżeli użytkownik zdecyduje się podjąć wykonania określonego zastępstwa zgłasza się do jego wykonania i po zaakceptowaniu przez zlecającego otrzymuje e-mail z kompletną informacją dotyczącą zastępstwa. Użytkownik, który zgłosił się do wykonania zastępstwa ma obowiązek skontaktowania się z zlecającym.

5. Ile to kosztuje?

Korzystanie z serwisu zastępstwo.pl jest darmowe!

6. Jak mogę zostać użytkownikiem systemu?

W trosce o bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie systemu zastępstwo.pl jest dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Użytkownikiem Zastępstwo.pl można zostać jedynie na zaproszenie innego użytkownika systemu. Jeśli otrzymałeś e-mail z zaproszeniem kliknij na odnośnik w jego treści i postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami. Jeżeli nie dostałeś od nikogo zaproszenia popytaj wśród znajomych i poproś o wysłanie zaproszenia.

7. Kto wymyślił i kto obsługuje zastępstwo.pl?

Zastępstwo.pl zostało wymyślone, zaprojektowane i uruchomione w 2007 r. przez adwokatów Macieja Żakiewicza i Marka Malechę przy współpracy informatyka Piotra Walczyszyna. Z portalem współpracował również adwokat Janusz Woźnicki, który wymyślił i zaprojektował mechanizm ułatwiający znalezienie aplikanta lub patrona.

W chwili obecnej właścicielem serwisu jest wydawnictwo Wolters Kluwer S.A., które dba o utrzymanie dotychczasowego charakteru portalu oraz zapewnia dalszą realizację jego głównych celów. Wolters Kluwer S.A. podejmuje jednocześnie kroki mające zapewnić dalszy rozwój serwisu poprzez rozbudowanie go o nowe rozwiązania funkcjonalne jak również integrację z innymi narzędziami Wolters Kluwer S.A. dla prawników.

8. Dlaczego warto korzystać z Zastępstwo.pl?

Dzięki Zastępstwo.pl każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość łatwego i szybkiego znalezienia zastępcy (substytuta) do określonej czynności w całej Polsce! Dlaczego zatem z tego nie skorzystać?!